Manzhuan gushu podzim 2009

Další ze série gushu sheng puerhů. Tentokrát vzorek z podzimní sklizně 2009 z hory Manzhuan, patřící do šesti slavných prapůvodních hor. Pohoří leží v okrese Mengla. Nadmořská výška je v rozmezí 850 až 1900 m.n.m. Vůně je silná, vegetální, květově nasládlá s podtónem melasy a těžším kaštanovým nádechem, který je zřetelný při právě spařených listech. Po mírném vychladnutí je znatelná i stopa ovoce, hlavně svěží citrusový záblesk. Barva je zlatožlutá, jiskrná, čistá a průzračná, bez jakéhokoliv zakalení a rušivých prvků.

Manzhuan podzim 2009 - list

Chuť je silná a řízná. Hned od usrknutí je na jazyku cítit natrpklost a svíravost čaje. V zápětí se chuť přeměňuje květově sladké tělo, cítit jsou zde i nasládlé ovocné tóny, které mi nejvíce připomínají zahradní plody jako meruňky. Chuť je jednoduše plná, a perfektní. Natrpklý rozjezd je příjemný neboť se prakticky ihned přeměňuje na sladké květinové tóny a hui gan je taktéž velmi rychlý. Po polknutí je doslova v celých ústech cítit sladkost, která trvá desítky sekund. Poté je zřetelné aroma čaje vzadu na patře a aftertaste je silný, výrazný, zpočátku svíravý a postupně přechází do dlouhotrvající květové sladkosti.

Manzhuan podzim 2009 - nálev

S dalšími šálky se natrpklost jakoby rozplynula do těla nálevu a již není výrazná. Nálev je více uhlazený a působí vyváženěji než u předchozích nálevů. Chuť je stále plná a příjemně květově sladká. Ovocné tóny jsou výrazné a jsou hezky spojeny s tělem nálevu. Aftertaste je opravdu bohatý, složitý a dlouhotrvající a již po prvním džbánku je velmi dlouho cítit v ústech. Dozvuk se postupně vyvíjí kousek po kousku se odhaluje. Po polknutí je výrazně cítit svíravost po celých ústech nejen vzadu na tvářích. Aroma aftertastu je totožné s charakterem čaje a zpočátku je i mírně natrpklý, postupně přechází do ovocých tonů a je zde cítit i tón melasy, moc zajímavé. S každým výdechem jakoby se ten dozvuk regeneroval a zvýrazňoval se.

Manzhuan podzim 2009 - vylouhovaný list

Štítky:

Zanechat komentář


4 + 2 =

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat