2008 Cha Shu Wang Xiao Bing Cha

Můj první příspěvek s shu puerhem. Mini koláček čili Kapesní koláček, jak ho nazval Tomáš Rajnoch. Na tenhle koláček jsem byl moc zvědavý, i když jsem si paradoxně dal na čas s jeho ochutnáním protože shu puerhy piju spíš výjimečně. Tento mini koláček je prostě roztomilý. Někteří kamarádi se trochu pozastavovali nad tím, že mluvím o čaji jak o roztomilém, avšak považte sami, těch 50 slisovaných gramů člověk nevidí každý den tak mu to přijde hezké.

2008 Cha Shu Wang  Xiao Bing Cha 50g

Na obalu je zobrazena karikatura pána se zvláštně propletenými vlasy připomínající dredy, dlouhým vousem a pijící z konvičky přímo hubičkou. Maocha koláčku pochází z oblasti Menghai ze stromů přirozeně rostoucích qiao mu a produkováno v roce 2008. Barva nálevu je charakteristická pro shu puerh a zároveň je čistá a průzračná.

2008 Cha Shu Wang  Xiao Bing Cha 50g

Vůně spařeného listu je příjemná, nic zemitého. Patrný je nádech ořechů a celkový charakter aroma je do smetanova. Chuť již od prvního nálevu vyvážená, plná s tóny ořechů a melasy. Postrádá jakékoliv rušivé prvky, bez zemitosti, svíravost je vyvážená a plně se projevuje zejména v dochuti. V dalších nálevech se projevuje hořkost, která není rušivá, ale příjemně je začleněna do těla nálevu i když působí plochým dojmem. Projevují se zde tóny připomínající hlavně karamel a melasu. Aftertaste je krátký a jeho tóny jsou totožné s chutí. Aroma mizí dost rychle, než jsem zvyklý (i když tady to srovnání není moc relevantní, v hlavě mi pořád vyskakují samé shengy pro porovnání). List obsahuje dost stonků a větších úlomků, které způsobují, že aroma rychle mizí po vypití.

2008 Cha Shu Wang  Xiao Bing Cha 50g

Vzhledem k velikosti a poměru kvality a ceny rozhodně doporučuji jej vyzkoušet, máte-li možnost. Tuším, že těch pár desítek zbývajících gramů se u mě dlouho neohřeje. Ideální třeba do termosky, zalít horkou vodou a louhovat do vypití. Čajové čchi jsem vnímal slabě. Měli jste ho?

Štítky:

Zanechat komentář


7 + 2 =

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat